Medinės miesto architektūros muziejui – VIENERI! Kviečiame švęsti kartu gegužės 18-ą dieną.
12:00 val. Edukacinis užsiėmimas „Užupio spalvos“
Užupis yra vienas iš seniausių istorinių Vilniaus priemiesčių, žavintis žaliomis kalvomis, metaliniais tilteliais išraizgyta Vilnelės upe, kūrybinga bendruomene, sukūrusia Užupio Respubliką ir šios unikalios vietos mitą. Rytinėje Užupio dalyje, skirtingai nei XIX a. mūru pasipuošusioje vakarinėje, tarp medžių slepiasi medinio priemiesčio gyvenimą menantys namai. Pirmojo MMAM gimtadienio proga pristatome naują edukaciją „Užupio spalvos“, kurios metu tyrinėsime Užupio medinukų fasadų spalvas ir kursime šaldytuvų puošmenas!
Trukmė – 1 val.
Dalyvių skaičius ribotas, reikalinga registracija: https://forms.gle/t33xWKerJ3YLqWNE7
Jeigu pasikeistų planai ir nebegalėtumėte dalyvauti, maloniai prašome pranešti.
15:00 val. Atvira apžvalginė ekskursija po MMAM
17:00 val. Parodos „Užupio aptikimai“ atidarymas
Vilniaus dailės akademijos studentai, paskaitos „Kraštovaizdžio tyrinėjimai socialiniu aspektu“ (dės. Simonas Kuliešis) metu, bendradarbiaudami su MMAM ir ornitologu Gediminu Petkumi, pristato parodą „Užupio aptikimai“. Studentai, tyrinėdami Užupio aplinką ir jo bendruomenę, sukūrė meno kūrinius, kviečiančius geriau pažinti Užupį, atrasti jį iš naujo.
Paroda veiks iki birželio 9 d.
18:00 val. Parodos „Pelkininkystė ir kiti pelkių reikalai“ atidarymas
Gegužės 18-oji taip pat yra ir Tarptautinė muziejų diena, kuri šiais metais skiriama tvarumui ir gerovei. Kviečiame paminėti šią dieną kartu diskutuojant apie klimatui neutralią pelkininkystės produkciją.
Pelkininkystė – tvarus ūkininkavimas šlapiuose durpiniuose dirvožemiuose – viena iš galimybių padaryti pasaulį tvaresnį, siekti Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo, skatinti žmones būti atsakingesniais už savo pasirinkimus bei ekologiškų produktų dėka kurti saugesnę gyvenamą aplinką. Parodoje pristatomi naujos kartos gaminiai, pagaminti iš šlapiose pelkėse ir durpynuose užaugintos augalų biomasės. Atidarymo metų parodos organizatoriai – Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas – taip pat supažindins su pelkėmis Lietuvoje – kuo jos ypatingos, kodėl reikia atkurti ir saugoti bei kaip galima tvariai jas naudoti. Pristatymo metu kalbės Nerijus Zableckis, Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo direktorius, ir dr. Jūratė Sendžikaitė, Pelkių atkūrimo ir apaugos fondo gamtosaugos espertė ir Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto mokslo darbuotoja.
Paroda veiks iki birželio 23 d.
Renginių metu bus fotografuojama ar filmuojama, atvaizdai gali būti panaudoti muziejaus informacijos sklaidos kanaluose.