Search Logo

Eglės Širvytės šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Aukštaitijos langeliai“

Nuo vasario 6 d. žvelgdami į MMAM langus, galėsite pamatyti ne tik Užupio ir Markučių atspindžius, bet juvelyrinius dirbinius – languose eksponuosime Eglės Širvytės darbų parodą!

Architektūra ir juvelyrika dažnam žmogui gali pasirodyti itin kontrastingos taikomojo meno šakos, tačiau abi gali tapti įkvėpimu viena kitai. Eglė Širvytė Aukštaitijos kaimų pirkiose įžvelgė tai ko pasigendama dažname šiuolaikinės architektūros projekte – dėmesį prikaustančių detalių. Savo kūriniuose menininkė perteikia aplinką, kurioje ir semiasi įkvėpimo, tad parodoje eksponuojamomis segėmis siekia pabrėžti kaimo architektūroje matomą sakralų žmogaus ryšį su namais, savitus estetikos suvokimo principus, bei tamprų ryšį su gamta.

„Šviesa – kone svarbiausias reiškinys tiek fiziniam kūnui išgyventi, tiek vidines tamsas užpildyti, o langas tai būdas tai šviesai patekti. Šios segės ne tik nukelia prisiminimais į kaimą, bet ir segėdamas jas prisipildai reikiamos šviesos, gal akinančios, o gal pro medžių šakas sklindančios. Šventós.“

Eglės Širvytės parodą „Aukštaitijos langeliai“, Medinės miesto architektūros muziejuje (Polocko g. 52, Vilniuje) galite apžiūrėti iki balandžio 6 dienos.

Parodos ir muziejaus lankymas yra nemokamas.