Search Logo

Konkursas Vilniaus medinukų TOP 2022 – Medinės durys

Filaretų g. 8, pietų fasadas

Nuo 2022 m. pavasario MMAM vykdo projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinių architektūros objektų TOP 10“, kurio metu rengiamas gražiausių Vilniaus medinių durų konkursas. Konkurse dalyvauja MMAM lankytojų pasiūlytos ir muziejaus atrinktos 50 durų iš medinių ir mūrinių pastatų fasadų.

Konkursas tęsia 2020 m. vykdytą projektą, kurio metu buvo išrinkti 10 gražiausių Vilniaus medinių namų. Šiuo buvo atkreiptas vilniečių dėmesį į sparčiai nykstančią medinę miesto architektūrą, pastebėti ją savo gyvenamoje aplinkoje bei kintančiame miestovaizdyje. Todėl, įkvėpti rezultatų, kviečiame atidžiau pažvelgti į vieną architektūros elementą – medines duris. Tai dažnai reprezentatyviausias fasado elementas, bet kartu ir intensyviausiai naudojama bei greitai sudėvima konstrukcija. Būtent medinių durų saugojimas išlaiko pavienių pastatų bei ištisų miesto gatvių vizualinį autentiškumą.

Projekto eiga: konkurse dalyvaujančių pastatų fasadų durų nuotraukos su trumpais objekto pristatymais, talpinamos į internetinę balsavimo galeriją, kurioje už ir prieš gali balsuoti kiekvienas galerijos lankytojas. 10 durų nugalėtojų bus pažymėti ženklais-karūnomis ir pateks į kilnojamąją fotografijų parodą, kurią nemokamai viešosiose erdvėse galės lankyti vilniečiai ir miesto svečiai.


Konkurse dalyvaujančių durų atrankos kriterijai:

  • Durys įrengtos pastatų, stovinčių istoriniame Vilniaus centre bei priemiesčiuose, fasaduose.
  • Visos konkurse dalyvaujančios durys yra medinės.
  • Tipiškumo ir retumo kriterijai: durys, kaip matomiausia pastato detalė, reprezentuoja skirtingus pastatų tipus, pasižymi Vilniaus architektūrai būdingų istorinių meninių stilių bruožais.
  • Pastato medžiagiškumas konkurse neturi reikšmės.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcija.

Nuotrauka: Pastatas Filaretų g. 8, Pietų fasadas. Martyna Bakaitė, 2022 m.