Search Logo

Meditaciniai šeštadieniai muziejuje

Kiekvienai dienai vis labiau šąlant, kviečiame į mūsų jaukų medinuką pasikurti vidinės šilumos, išvaikyti susikaupusį stresą bei nuraminti mintis.

Spalio 28 d. Vaikščiojimo meditacija (Kinhin) autentiškoje muziejaus aplinkoje

Basomis, prietemoje, tyloje, lėtai ir sąmoningai žengsime kiekvieną žingsnį taip tarsi pėdomis bučiuotume žemę. Seksime savo kvėpavimą, liesime, uosime, klausysimės šimtamečio pastato ir vienas kito. Kinhin, arba vaikščiojimo meditaciją budistų vienuoliai praktikuoja jau tūkstančius metų. Tai puikus būdas pažadinti savo jutimus bei susitelkti į dabarties momentą, kuriame visada slypi gili ramybė ir švelnus džiugesys.

Lapkričio 11 d. Hata jogos užsiėmimas su kvėpavimu ir atpalaiduojančia meditacija

Švelniai paleisime įtampas iš kūno ir proto, o kartu lavinsime lankstumą ir jėgą, kad taptume atsparesni kasdieniams iššūkiams. Puikiai tinka pradedantiesiems ir norintiems išplėsti asmeninę praktiką į grupinę erdvę. Praktikuojant su kitais žmonėmis pasisemiame papildomo įkvėpimo. Ypatingas dėmesys taisyklingam asanų (fizinių pozų) atlikimui ir priderinimui prie konkrečių kūno galimybių.

Lapkričio 18 d. Atviras kvėpavimo (Pranayama) užsiėmimas

Pranayama yra viena iš tradicinę jogos sistemą sudarančių dalių, nors mūsų visuomenėje labiau žinoma Asana (fizinių pozų) praktika. Sanskrito kalba “prana” reiškia gyvybinę energiją o “ayama” nurodo kontrolę. Taigi tai praktika skirta gyvybinės energijos suvaldymui per kvėpavimą. Užsiėmimo metu  iš pradžių atversime kūną fizinio judesio pagalba, o tada daugiau dėmesio skirsime kvėpavimui. Išbandysime kelis skirtingus kvėpavimo pratimus, kurie suaktyvins, išvalys, nuramins ir galiausiai subalansuos ne tik deguonies tekėjimą kūne, bet ir nervų bei hormonines sistemas.

~ ~ ~

Užsiėmimus ves ir kiekvieną atvykusį švelniai kūno kelionėje palydės sertifikuota jogos mokytoja Šarūnė Sederevičiūtė SHariOM

Visų užsiėmimų trukmė – 1 val. Max dalyvių skaičius – 15, amžius – nuo 16-os metų. BŪTINA REGISTRACIJA: užpildykite.

Savo pačių gerovei atvykite lengvu skrandžiu, apsirenkite patogiai. Rekomenduojame atsinešti savo pagalvėlę arba jogos blokelį, jeigu norite kažką pasitiesti ant grindų.

Jeigu pasikeistų planai ir nebegalėtumėte dalyvauti, maloniai prašome pranešti.
Renginio laikas: 2023 m. spalio 28 / lapkričio 11 / lapkričio 18 d., nuo 17 val.
Renginio vieta: Medinės miesto architektūros muziejus, Polocko g. 52, Vilnius
Susisiekite +370 607 88754 arba viktorija@mmam.lt