Search Logo

MMAM pelnė „Paveldo DNR“ apdovanojimą

Rugsėjo 29 d. įteikti pirmieji kultūros paveldo apdovanojimai „Paveldo DNR“, iškilminga ceremonija vyko Prezidentūroje.

Šiemet „Paveldo DNR“ organizatoriai gavo 102 paraiškas, o iš jų vertinimo komisija toliau svarstė 11 paveldo objektų, 11 asmenybių ir 16 iniciatyvų bei darbų. Kiekvienoje kategorijoje buvo atrinkta po tris nominantus.

Objektų nominacijoje apdovanotas Vilniaus Medinės miesto architektūros muziejus. Muziejus įvertintas už išlaikytą autentiškumą restauruojant pastatą ir aktyvias praktines veiklas jame – konsultacijų centrą ir edukacijas bei apdovanotas stiklo menininko Remigijus Kriuko specialiai kurtą „Paveldo DNR“ statulėle.

„Nors pastatas Polocko g. 52 atrodo gana paprastas, lyginant su kitais objektais, nominuotais ir apdovanotais Europa Nostra bei Paveldo DNR apdovanojimais, šis medinukas visuomet buvo ir yra svarbi Užupio tapatumo ir bendruomenės dalis. Tad labai džiaugiuosi, jog viso restauravimo proceso metu komandoje pasitikėjome ir girdėjome vienas kitą: muziejaus specialistai, architektai, medžio meistrai, statybininkai, ekspozicijos kūrėjai – visi savo žiniomis ir įgūdžiais prisidėjome prie pastato tvarkybos ir atvėrimo visuomenei turėdami vieną tikslą – išsaugoti unikalią medinuko dvasią. Džiaugiuosi, kad šios pastangos įvertintos aukščiausiu tarptautiniu ir nacionaliniu lygiu“ teigia Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėja D. Armakauskaitė.

Šie apdovanojimai bus rengiami kas ketverius metus – tiek, kiek trunka vienos Paveldo komisijos kadencija.

Kultūros paveldo apdovanojimų „Paveldo DNR“ filmuką apie Medinės miesto architektūros muziejų galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.