Search Logo

MMAM – programos “DOORS – Digital Incubator for museums” dalyvis

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos padalinys Medinės miesto architektūros muziejus (MMAM) 2022-aisiais metais pateikė paraišką dalyvauti Ars Electronica, MUSEUM BOOSTER ir Ecsite inicijuotoje tarptautinėje ES lėšomis finansuojamoje programoje “DOORS – Digital Incubator for museums”. Į programą MMAM aplikavo su projektu “Interactive Hub for Wooden Architecture” ir, kartu su kitais 39 projektais iš įvairių Europos muziejų, buvo atrinktas dalyvauti pirmajame projekto etape.

Pirmojo etapo metu atrinktų pareiškėjų atstovai dalyvavo nuotoliniuose mokymuose, skirtuose tobulinti savo projektų paraiškas prieš pateikiant jas antrajam etapui. Mokymuose patirtimi dalinosi profesionalai, dirbantys su skaitmeniniu muziejų turiniu ir skaitmenine komunikacija, kurie supažindino su pasaulio muziejuose taikomais skaitmeniniais įrankiais, naujausiomis skaitmeninėmis tendencijomis ir jų taikymo muziejų erdvėse iššūkiais. Pirmajame projekto etape vykusių dirbtuvių metu, kuruojant profesionalams, dalyviai bendraudami ir bendradarbiaudami bandė įsivertinti savo įstaigos skaitmeninės transformacijos lygį bei skaitmeninius įgūdžius, suprasti šiuolaikinį muziejaus lankytoją ir atrasti labiausiai jų muziejui ir kuriamam projektui tinkamus sprendimus. „Vienas vertingiausių mokymų momentų buvo galimybė betarpiškai bendrauti su skaitmeninių produktų tiekėjais ir konsultuotis dėl projektinės paraiškos, bei jos įgyvendinimo, gauti kritišką paraiškos veiklų vertinimą“ – teigia MMAM muziejininkas – edukatorius ir programos dalyvis Vilius Mateika.

Šių mokymų ir dirbtuvių metu dalyviams pateikta daug įžvalgų ir rekomendacijų, kurių pagalba patobulintos, atnaujintos ir papildytos projektų paraiškos, bei bus teikiamos antrojo etapo atrankos komisijai. Komisija iš 40 pateiktų projektų atrinks vos 20 dalyvių, kurie galės ne tik tęsti mokymus, tačiau taip pat gaus finansavimą pirminiam projekto įgyvenimui.

Nors pagrindinis pirmojo etapo mokymų tikslas buvo paraiškos tobulinimas, tačiau mokymų metu dalyviai galėjo pasisemti vertingos patirties savo vykdomoms skaitmeninėms veikloms , atrasti naujų idėjų bei užmegzti vertingus ryšius su kolegomis kituose Europos muziejuose, bibliotekose, kultūros įstaigose.

Paraiškos antrajam programos etapui, dalyviai gali teikti iki 2022 metų rugsėjo 30 dienos, o numatoma antrojo etapo veiklų pradžia – 2022-ųjų metų lapkritis.

DOORS European Commision funded

 

Plačiau apie programą.