Search Logo

Namai ir istorijos – improvizuota fotoateljė Šnipiškėse

Birželio 8 ir 12 dienomis Šnipiškėse Šilutės ir Fino gatvių sankryžoje įsikurs laikina fotoateljė, kurioje Vilniaus muziejus ir Medinės miesto architektūros muziejus kvies įamžinti senąsias Šnipiškes liudijančius objektus ir pasidalinti jų istorijomis. Dalį daiktų eksponuosime po metų vyksiančioje parodoje apie Šnipiškes.
Sandėliuke padėtos langinės, šeimos relikvija tapęs laikrodis ar kasant daržą rastas butelis yra svarbūs vietos istorijos liudytojai ir gali tapti parodos apie Šnipiškes dalimi.
Trumpam, gatvėje įsikursiančioje ateljė fotografuosime daiktus, kuriuos atneš šnipiškiečiai.
Fotosesijoje lauksime ne tik medinių, bet ir mūrinių Šnipiškių gyventojų. Kviečiame pagalvoti, koks daiktas (ar daiktai) Jums atrodo susiję su Jūsų namu, kiemu, gatve, šeima, kaimynais, su gyvenimu Šnipiškėse apskritai.
Daiktai nebūtinai turi būti seni, bet turėtų turėti bent trumputę istoriją: Kaip jie pas Jus atsirado? Ką primena? Kodėl yra svarbūs? Atneštų daiktų nepasiliksime – nufotografuosime ir grąžinsime savininkams, o rengiant parodą susisieksime ir prašysime paskolinti daiktus keliems mėnesiams. Taip pat, prašysime trumpai papasakoti apie atneštus daiktus. Istorijas užsirašysime, jos lydės daiktų fotografijas muziejaus rinkinyje ir pačius daiktus būsimoje parodoje.
Kviečiame kartu kurti Šnipiškių muziejų!
Fotoateljė Šilutės ir Fino gatvių sankryžoje veiks: birželio 8 d. 14-18 val.* ir birželio 12 d. 18-20 val.
*Birželio 8 d. BLUMA lygiagrečiai rengs individualius pokalbius su gyventojais ir vizitus į jų kiemus, kuriuose dalyvaus ir keli vietos menininkai. Šių susitikimų metu su gyventojais bus fiksuojamas teritorijos charakteris, o pokalbių metu bus siekiama atskleisti skirtingus medinių Šnipiškių identitetus. Šis unikalus vietos charakterio paveikslas taps vertingu šaltiniu specialistams, siūlantiems sprendimus šiai teritorijai ar siekiantiems ją apsaugoti. Užsiregistruoti BLUMA vizitui ir pokalbiui galite užpildydami šią anketą: https://shorturl.at/z0wh6