Search Logo

Polocko kiemas – jauki filmavimo aikštelė

Praeiviai pavasarį ir dalį vasaros galėjo matyti, kad iš mažų MMAM dirbtuvėlių esančių už muziejaus darbus persikelia į lauką. Čia buvo filmuojami paskutiniai mokomieji vaizdo įrašai, kurie atsidurs programos DOORS rėmuose kuriamame portale skirtame medinių namų šeimininkams ir entuziastams. Nors pagrindinis portalo tikslas – sudaryti prieigą prie MMAM sukauptų autentiškų medinės architektūros elementų ir jų dalių, tačiau kartu su parduotuvėle-katalogu bus pateikiama ir bendroji, namų gyventojams ir savininkams aktuali informacija apie medinių namų priežiūrą.

Medinės architektūros ir jos dalių išsaugojimui labai svarbi yra priežiūra. Profesionali pastato priežiūra kartais gali kainuoti itin brangiai, tačiau nesudėtingus, bet itin svarbius, priežiūros darbus neretai galima atlikti savarankiškai – apnašų pašalinimas, tvarkingas lango stiklo pakeitimas, ar lango nudažymas, o tam kartais tereikia šiek tiek pagalbos. Šiuo tikslu MMAM kartu su medžio meistru parodo, kaip tvarkingai atlikti smulkius priežiūros darbus, kokių medžiagų reikai ir kur jų galima rasti, kad atgaivinti senus pastato langus, kurie kartais klaidingai įvardinami supuvusiais.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais atlikti paskutiniai filmavimo darbai, tad baigus montavimo darbus, rugsėjo mėnesį MMAM pasiūlys pasižiūrėti, kaip savarankiškai atlikti lango ar kito elemento tvarkymo darbus.

 

Šie mokomieji filmukai yra kuriami projekto”DOORS: Digital Incubator for Museums” rėmuose, kurį finansuoja Europos Sąjunga.