Search Logo

Polocko medinukas – tarp PIRMŲJŲ NACIONALINIŲ ARCHITEKTŪROS APDOVANOJIMŲ (NAA) nominantų!

Polocko g. 52 pietinis fasadasLikus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmųjų Nacionalinių architektūros apdovanojimų (NAA), paskelbtas trumpasis nominantų sąrašas, kurį išrinko speciali komisija. Kultūros paveldo objekto atnaujinimo srityje buvo nominuoti Vilniaus planasMedinės miesto architektūros muziejų!

Šioje srityje apdovanojimas skiriamas už realizuotą kultūros paveldo objekto (-ų) atkūrimą, renovaciją, pritaikymą šiandienos ir ateities reikmėms išryškinant kultūrinę, socialinę ir ekonominę vertę. Taip pat nominuota yra Vainių rūmų transformacija, Lietuvos nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija ir „Righetto Gallery“ Garliavoje.

„Neabejoju, kad tarp komisijos narių buvo nemažai diskusijų iš 127 paraiškų atrenkant geriausius kūrinius. Patekti į nominantų sąrašą – didžiulis įvertinimas bei paskata kurti toliau. O taip pat tai nuoroda visuomenei, kurie kūriniai yra geros ir tvarios architektūros pavyzdžiai. Dėkoju visai architektų ir urbanistų bendruomenei už aktyvų dalyvavimą šiuose apdovanojimuose, kurie kuria glaudesnį valstybės ir bendruomenės ryšį“, – sako Daiva Matusevičė, aplinkos viceministrė.

NAA darbus vertino specialiai šiems apdovanojimams suburta komisija, kurią delegavo svarbiausios architektūros organizacijos – Lietuvos architektų rūmai, Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga ir mokslo institucijos – Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Nacionalinių architektūros apdovanojimų ceremonija vyks birželio 30-ąją.

Daugiau apie nominuotus kūrinius ir jų galerijahttps://naapdovanojimai.lt/laimetojai/#nominantai