Medinis namas Polocko g. 52 buvo pradėtas statyti 1876 m. pagal Vilniaus miesto dūmos patvirtintą statybos brėžinį (projektą). Iš Vilniaus Šv. Dvasios stačiatikių vienuolyno išsinuomojusi sklypą (614 posesiją) rytinėje šiandieninio Užupio dalyje, tuomet vadintoje Popiškėmis, Kolegijos patarėjo našlė Marija Šulska (Šulskaja) pradėjo statyti vieno aukšto namą ir ūkinį kiemo pastatą. Namo statybos brėžinys nepasirašytas, tačiau valdos statybos archyvinės bylos dokumentuose yra įrašas su inžinieriaus architekto Ivano Levickio (1830-1894) pavarde. Pagal šį statybos brėžinį buvo pastatytas utilitarus vieno aukšto, dviejų galų medinis namas su akmenų mūro pamatu, medinėmis langinėmis, apkaltas medinėmis dailylentėmis. Po 11 metų, 1887 m., Boleslovas Šulskis gavęs Miesto dūmos leidimą namo rekonstrukcijai, pagal inžinieriaus Aleksandro Antonovičiaus projektą pristatė antrąjį namo aukštą – mezoniną.
1920 m. sklypo nuomininku įvardintas Mykolas Czepas. Jo sūnus, Janas Czepas, ir našlė Stanislava Budrykova (ištekėjusi už Jano Budrikio) 1939 m. išsipirko sklypą iš Šv. Dvasios vienuolyno. Ant namo P sienos buvusi medinė numerio lentelė taip pat skelbė: DOM Jana Czepasa Polocka ul. 52. Lentelė šiandien saugoma muziejaus rinkinyje, o jos kopija kabo autentiškoje vietoje – ant Pietinio fasado.
Tarpukariu namas buvo suskirstytas į atskirus nuomuojamus butus. Namo savininkas Janas Czepas gyveno pirmame aukšte, bute Nr. 3. Bute Nr. 1 tarpukariu gyveno iš Rusijos atvykusi literatė ir pedagogė Zofia Bykova. Name taip pat gyveno menininkai Konstantinas Markovskis ir Jadvyga Minska, bibliotekininkė Jadvyga Bilgoraika.
Sovietmečiu butai priklausė valstybei, kaip ir kitas Vilniaus nekilnojamas turtas.
2006 m. pastatas buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.
2012 m. atliktos pastato ekspertizės metu nustatyta, kad statinys yra avarinės būklės ir „esamame stovyje jį eksploatuoti draudžiama“, tačiau nepaisant griežtų ekspertizės išvadų namo gyventojai nebuvo iškelti iki pat 2017 m. Vilniaus savivaldybei išpirkus privačios nuosavybės butus.
2019 m. gautas projektinis finansavimas rekonstruoti unikalų XIX a. medinės architektūros paveldo objektą bei įkurti jame Medinės miesto architektūros muziejų. Pradėti namo tvarkybos ir Muziejaus įrengimo darbai.
2022 m. baigti pastato restauravimo darbai, o gegužės 18 d. duris atvėrė Medinės miesto architektūros muziejus.